• Kolekcia voľnočasového oblečenia so symbolom školy

• Zostávajú dva dni na objednanie:

Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia, o podobe ktorej rozhodli sami študenti. Tento školský rok prichádza obohatená o nové produkty, farby a eko oblečenie. Jej náhľad vidíte nižšie a je možné si ju aktuálne zaobstarať v našom e- shope: https://www.kraloveskoly.cz/einsteinova/

Objednávanie je možné do 14.2. Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť nový kúsok so školským logom!

(Môže sa stať, že ceny v e-shope sa zobrazia v CZK. V hornej lište e-shopu nastavíte EUR)

• Chemická olympiáda

• 60. ročník ChO (šk. rok 2023/24)

Chemickej olympiáde sa tento školský rok venovalo 18 žiakov z tried 3. a 4. ročníkov, bola to náročná časová online príprava. Avšak iba 1,5 boda chýbalo študentke Izabele Čajkovej z triedy 3.A v chemickej olympiáde v najťažšej kategórii A, aby postúpila do ďalšieho kola.

Želáme jej, aby ju to neodradilo a skúsila to aj  budúci školský rok.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť u pani profesorky Ďurikovičovej.

• Ekonomická olympiáda

• 30.januára 2024 sa na pôde Ekonomickej univerzity uskutočnilo krajské kolo  Ekonomickej olympiády.

Našu školu reprezentovali súťažiaci Ema Paprskárová, Laura Ondrušová, Tomaš Michálek a Ján Holečka.Otázky do súťaže a koncepciu Ekonomickej olympiády vytvorili ekonómovia a odborníci z  Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz (INESS), Českej národnej banky a Inštitútu ekonomického vzdelávania.

Mgr. Diana Ferenczy

• Fyzika nás baví... meranie z fyziky na FEI STU

• Pondelok 29.01.2024 sme strávili užitočný čas vo vysokoškolskom fyzikálnom laboratóriu na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU. Svoje teoretické poznatky sme mohli prakticky využiť pri určovaní tiažového zrýchlenia, meraní rýchlosti zvuku, overovaní platnosti zákona zachovania energie a hybnosti a práci s infračerveným žiarením. Aj takúto formu môže mať vyučovanie fyziky. Odchádzali sme obohatení oďalšie skúsenosti.

študenti 3.A

• Pozvánka na Školský ples 2024

• Školský parlament si pre vás aj tento rok pripravil Školský ples Einsteinov, ktorý sa bude konať

24.2. 2024(sobota) od 18.00 do 24.00 v DK Dúbravka.

Cena jedného lístka je 30 eur.

Lístky sa budú predávať vo vestibule od pondelka 29.1. 2024 po 4. a 5. vyučovacej hodine až do vypredania.‼️Počet lístkov je obmedzený, takže neváhaj a poď sa s nami zabaviť!

PS: Lístok si môžete kúpiť jeden alebo aj +1 pre niekoho mimo našej školy.

Tamara Madejová, predseda školskéo parlamentu

• Krajské kolo súťaže Ruské slovo

• Výsledky KK sutaže Ruské slovo

Tema: „Мир профессий».

Kategória 1. stupeň základnej školy - ruskojazyčná

1. miesto  Eva Kononova, Slovensko-Ruská ZŠ

- slovenskí žiaci - poézia

1. miesto Tamara Jurčová Súkromná základná škola

2. miesto Filip Fides Slovensko-Slovensko-Ruská ZŠ

3. miesto Jakub Krpelan,   Škola pre mimoriadne nadané deti a Gymnázium v Bratislave, Tercia

- slovenskí žiaci - próza

1. miesto Filip Bielik, Tercia, Škola pre mimoriadne nadané deti a Gymnázium v Bratislave

- ruskojazyční

1. miesto Kira Ščukina, Súkromná základná škola

2. miesto Mia Alizada, Slovensko-Ruská ZŠ

3. miesto Konstantin Ryabov Slovensko-Ruská ZŠ

Kategória 3 - stredné školy

1. miesto Saveliy Zinovyev, Súkromné slovanské gymnázium v Bratislave

2. miesto Alina Bondarenko, Gymnázium Alberta Einsteina v Bratislave

Kategória pieseň

2. miesto Duet Ella Savašeri a Vera Illarionova - Slovensko-Ruská ZŠ

• Prezentácia štúdia na FiF UK

• V piatok 26. januára 2024 sa uskutočnilo stretnutie študentov 3.D, 4.D, 4.E, 5.E so študentmi z katedry rusistiky a východoeurópskych jazykov Filozofickej fakulty UK,

Cieľom stretnutia bolo priblíženia možnosti  štúdia na fakulte.

PK RUJ

• Návšteva Európskej nadácie slovanskej literatúry a kultúry

• V dňoch 22. a 23. januára 2024 študenti 2., 3. a 4. ročníka Gymnázia Alberta Einsteina

navštívili Európsku nadáciu pre slovanskú literatúru a kultúru.

Študenti sa zúčastnili prednášky I.I. Bondarenka o živote a diele ruského spisovateľa a talentovaného dramatika A.N. Ostrovského. Okrem zaujímavého a náučného materiálu si pozreli prezentáciu vzácnych fotografií zo života spisovateľa.

V druhej časti stretnutia na improvizovanom javisku zahrali mladí herci študentského divadla z Martina hru A. Ostrovského „Výnosné miesto“ v modernej úprave. Vystúpenie sa nieslo v slovenskom jazyku so vsuvkami z ruských popových piesní. Moderná interpretácia hry bola veľmi originálna a talentovaná a zrozumiteľná pre študentov. Na javisku sa odohrávali rôzne situácie a dialógy, ktoré možno vidieť a počuť v mnohých rodinách súťasnej doby.

Stretnutie bolo veľmi bohaté na príjemné emócie a dalo študentom nové  poznatky.

PK RUJ

• Okresné kolo olympiády z anglického jazyka

• V okresnom kole olympiády z anglického jazyka  naše studentky získali:

1. miesto - 1D Elena Khegai

2. miesto - 4E Radka Podzámska.

Tešíme sa z úspechu a blahoželáme!

Mgr. Silvia zobková

• Štvrtá bé na korčuliach

• Posledný školský deň pred prázdninami 21.12.2024 Marko Rzounek zo 4.B zabezpečil pre celú triedu ľadovú plochu na zimnom štadióne v Petržalke. Vďaka nemu i kolegovi Mgr. Marekovi Markusekovi, ktorý nám poslúžil ako ďalší pedagogický dozor, sme sa mohli do sýtosti "vyšantiť" na ľade a zažiť viaceré humorné situácie, keďže niektorí z nás už dlhšie nestáli nakorčuliach...