• Misia Mars 4 - Astronauti

• Zapojili sme sa do súťaže Misia Mars, v ktorej naši študenti využili unikátnu šancu vymyslieť vlastný vedecký experiment, ktorý zrealizuje tím medzinárodných vedcov na simulovanej vesmírnej misii pod vedením Dr. Michaely Musilovej, MSc, ktorá  je riaditeľkou výskumnej stanice HI-SEAS (Hawaii Space Exploration Analog and Simulation) pod záštitou International MoonBase Alliance (USA).

Garantom projektu na našej škole je pani p. Ing. Monika Ďurikovičová a tím s názvom Astronauti tvoria naši žiaci z 1.D Filip Malcher, z 3.A Samuel Achs , z 3.E Adela Škvareninová, Oliver Bizoň, Matvei Konarev, Konstantin Shevtsov. Projektu s názvom Bioplasty na Marse držíme palce.

• Návšteva veľvyslanca Spojeného kráľovstva na Slovensku v GAE

• Víťazi súťaže "Meet your researcher"

Hlavnú cenu Teleskop Levenhuk Skyline Plus 1305 nám osobne odovzdal 10. mája 2022 veľvyslanec Spojeného kráľovstva Nigel Baker aj s pánom Bílskym riaditeľom SOVVA. Študenti z 3.A triedy privítali vzácnu návštevu a Samuel v rámci programu excelentne zahral na saxafóne niekoľko známych melódií. Alexandra prevzala hlavnú cenu a veľvyslanec si prezrel aj našu školu, hlavne chemické a fyzikálne laboratórium. Ocenil podporovanie záujmu o vedu a inovácii u našich žiakov.

Srdečná vďaka za návštevu.

• 9. máj Deň Európy

• Deň Európy je oslavou mieru a jednoty v Európe.

V tento deň si pripomíname výročie historickej Schumanovej deklarácie. Robert Schuman, francúzsky minister zahraničných vecí, vo svojom prejave prednesenom v Paríži 9. mája 1950 navrhol novú podobu politickej spolupráce v Európe, ktorá by zabránila vojnám medzi európskymi národmi.
              Jeho víziou bolo vytvorenie európskej inštitúcie, ktorej úlohou by bolo riadenie spoločného trhu s uhlím a oceľou. Zmluva, ktorá viedla k vytvoreniu takéhoto orgánu, bola podpísaná o rok neskôr. Jeho prejav vošiel do dejín ako Schumanova deklarácia, pričom tento dokument sa považuje za „rodný list" EÚ, čiže za začiatok budovania toho, čo je dnes Európskou úniou. Za oficiálny Deň Európy bol 9. máj vyhlásený v roku 1985 na vrcholnej schôdzke predstaviteľov EÚ v Miláne. Solidarita, jednota a mier - hodnoty, na ktorých bola vybudovaná Európska únia - sú aktuálne dnes viac než kedykoľvek predtým.

Tento významný deň sme si pripomenuli aj v škole s 3. D triedou. Stručne sme sa oboznámili s históriou tohto dňa, urobili sme si krátky kvíz o EÚ a potom sme medzi nami privítali na diskusii europoslanca Roberta Hajšela, ktorý informoval žiakov, ako si Európsky parlament plní svoje úlohy v týchto mimoriadnych časoch, priblížil prácu poslanca v Európskom parlamente, vo výboroch a delegáciách EP, venoval sa i Zelenej dohode a zdaňovaniu energií v EÚ. Diskusia bola zaujímavá, otázok bolo veľa.  Počas diskusie sa vytvoril priestor na výmenu informácií a názorov aj o aktuálnych udalostiach v Európskej únii. Potešilo nás, keď p. Hajšel skonštatoval, že naši žiaci majú veľký prehľad o EÚ.

• DEŇ NARCISOV - 28. apríl 2022

• DEN_NARCISOV_-_28._april_2022.docx​​​​​​​Po dvoch rokoch pandémie sa nám opäť podarilo zapojiť sa do zbierky Dňa narcisov aktívne. Dobrovoľníkom úprimne ďakujeme.

Ďakujeme za  nádej, že to nie je s ľudskou ochotou pomáhať vôbec také zlé, akoby sa mohlo zdať. Ďakujeme za prinavrátenie energie, chuti a entuziazmu naďalej pomáhať v čo najväčšom nasadení, nie je to ľahké v dnešnej dobe.

Naši dobrovoľníci vyzbierali 4 422, 04 EUR.

Úprimne ďakujeme všetkým, ktorí túto zbierku podporili. Účelom je získať zdroje na celoročnú pomoc onkologickým pacientom v rôznych formách, ale tiež na edukácii verejnosti, predovšetkým mladej generácie smerom k prevencii.

ĎAKUJEME!

• Postup do celoslovenského finále- Ekonomická olympiáda

• 3.5. 2022 sa  v Bratislave konalo vyhodnotenie Ekonomickej olympiády.  Z 11 300 účastníkov postúpilo do celoslovenského finále iba 51. Medzi nimi je aj náš študent Ján Holečka z 1.D triedy.

V celoslovenskom kole čaká študentov písomné testovanie. Desiati súťažiaci s najlepšie napísanými testami postúpia do superfinále, v ktorom budú ústne odpovedať pred odbornou porotou.

Cieľom olympiády je priblížiť ekonomické myslenie, čo najväčšiemu počtu stredoškolákov a povzbudiť mladých ľudí vďalšom štúdiu ekonómie.

• Meet your Researcher- Noci výskumníkov -1. miesto

• Vyhrali sme súťaž o Levenhuk Skyline PLUS 130S Telescope v aktivite Meet your Researcher- Noci výskumníkov. Z našej školy pod taktovkou pani Ing. Moniky Ďurikovičovej,  si zasúťažilo okolo 30 žiakov, z ktorých  žiačka z 3.A vyhrala prvú cenu.

Gratulujeme!

Prvú cenu príde osobne odovzdať pán riaditeľ SOVVA Ľ. Bilský a  zástupca Britskej ambasády na Slovensku.