• ŠPORTOVÉ OBLEČENIE S LOGOM ŠKOLY

• Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia. O jej podobe pomohli rozhodnúť sami žiaci, jej náhľad vidíte nižšie a je možné si ju aktuálne zaobstarať
              v e- shope:
              Objednávanie je už spustené a bude možné až do 19.5. 2023.

Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť ten svoj kúsok zo školskej kolekcie!
              (Môže sa stať, že ceny v e-shope sa zobrazia v CZK. V hornej lište e-shopu nastavíte EUR)

• Deň Zeme na GAE

• 21.4. 2023 študenti Gymnázia Alberta Einsteina   a Školský parlament pripravili pre deti z MŠ Bohrova veľmi zaujímavé a náučne aktivity. Tešíme sa z nadšenia detí a veríme, že pre nich táto akcia bola veľkým prínosom do budúcnosti!

Mgr. Andrej Loffay a ŠP

• Stredoškolská odborná činnosť

• Prebehol 45. ročník súťaže Stredoškolskej odbornej činnosti SOČ.

Do krajského kola postúpili naše študentky s veľmi zaujímavými témami.

V kategórii 04 – Biológia postúpila žiačka Rebeka Voleková zo 4.D triedy s témou: „ Ako dostať baktérie pod mikroskop? (školiteľ p. Ing. M. Ďurikovičová)
              V kategórii 13 - História, filozofia, právne vedy postúpila žiačka Tamara Madejová z 3.B s témou:“ Život v socializme v Československu „ (školiteľ p. Mgr. M. Chrenová)
              V kategórii 15 - Ekonomika a riadenie postúpila žiačka Paulína Tessa Mrvová z triedy 4.D s témou „Lisabonská zmluva“  (školiteľ p. Mgr. M. Chrenová)
              V kategórii 14 - Tvorba učebných pomôcok, didaktické technológie postúpila žiačka z 3.A Lenka Hideghéthyová s témou:“ Oživenie slovenských literárnych predstaviteľov cez kresbu, maľbu a kúsky dreva“ (školiteľ p. Ing. M. Ďurikovičová).

Ďakujeme za reprezentáciu.

Zároveň sa chceme poďakovať za spoluprácu pani doc. Ing. Svetlane Kryštofovej, PhD. z ústavu Biochémie a Mikrobiológie z Fakutly chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave.

• PYTHON CUP

• Naša škola sa zapojila do programátorskej súťaže v jazyku Python s využitím jeho grafických možností výhradne iba pomocou modulov turtle a tkinter. Pod vedením pani Ing. M. Ďurikovičovej prebehla súťaž Python Cup dňa 19.4.2023 a zúčastnili sa jej žiaci z 3.A William Šimoňák a Peter Jakubec a z 3.B Peter Zatroch a Filimonenko Aleksandra, zo 4.E Malokhatko, Andrii a  Konarev, Matvei. Do súťaže sa zapojilo 129 škôl a 1014 žiakov z celého Slovenska.

• Krajiny, ktoré inšpirujú

• Výsledky hodnotenia tried v projekte na Deň Zeme "Krajiny, ktoré inšpirujú"

Prvé miesto:  2. A Island

Druhé miesto:  3. E Slovensko

Tretie miesto: 3. A / 3. D

Víťazom blahoželáme a všetkým zapojeným triedam ďakujeme.

Mgr. Andrej Loffay a ŠP

• DEŇ NARCISOV 20. apríl 2023

• Leitmotívom roku 2023  je obrátený narcis s mottom:

„ĎAKUJEME, ŽE VIDÍTE ŽIVOT AJ Z INEJ STRANY“....niekedy totiž život „bodne“,obráti sa naruby a to vo väčšine prípadov oznámenia onkologickej diagnózy.

Naši, študenti, dobrovoľníci budú 20. 04. 2023 vo vestibule školy. Podporme aj my túto zbierku, ukážme našu ľudskú stránku.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa na život z inej strany dokážu pozrieť a byť solidárni v podobe pripnutia narcisu a prispenia do zbierky Deň narcisov.

Mgr. Eva Magnová

• Online stretnutie so školou v Jerevane

• 14.4. 2023 sa uskutočnilo online stretnutie študentov 2D triedy bilingválnej slovensko-ruskej sekcie  so strednou školou Alexandra Bloka v Jerevane, Arménsko. Študenti škôl sa navzájom zoznámili, predstavili vzdelávací systém  svojej krajiny Slovenska a Arménska, porozprávali o živote a dianí v hlavných mestách Bratislave a Jerevane.  Vzájomne si vymenili si kontakty. Školy sa dohodli na spolupráci a na výmenom vzdelávacom pobyte.

Mgr. Marina Zvereva a PK RUJ

• Postup do celoslovenského kola Ekonomickej olympiády

• Z krajského kola Ekonomickej olympiády sa do celoslovenského finále prebojoval

študent našej školy Lukáš Schwandtner zo 4.B triedy!

Blahoželáme a prajeme úspech v reprezentácii našej školy v tejto prestížnej súťaži!

Mgr. Diana Ferenczy

• Online stretnutie so školou OC Darh v Tadžikistane

• 4.4. 2023 sa konalo oline stretnutie našich študentov z 1D, 3D a 3E so školou OC Darh z Tadžekistanu. Školy sa zoznámili so vzdelávaním a kultúrou krajín. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!

Mgr. Evgenija Lukina, PhD.