• Školský ples GAE 2023

• 28.1. 2023 sa konal v príjemnej a veselej atmosfére  Školský ples GAE 2023 v priestoroch Strediska kultúry na Vajnorskej ulici v Bratislave.

Vďaka za výbornú organizáciu a priebeh  patrí študentom Školského parlamentu, p.p. Loffayovi a rodičom

p. Madejovej a p. Ungerovej.

• DARČEKY PRE ŽIVOT – VÝZVA PRE TRIEDNE KOLEKTÍVY!!!

• Milí študenti!

Ktorá trieda bude najaktívnejšia? Ktorá trieda najviac pomôže aj tým deťom, ktoré žijú v takých podmienkach, aké si neviete predstaviť? Pomôžte a urobte v novom roku dobrý skutok!!!

Máme pre Vás a Vašich triednych výzvu. Chceme podporiť aj tento školský rok deti v núdzi. Unicef zabezpečujeme pitnú vodu, lieky, hygienické potreby, nutričnú stravu, strechu nad hlavou i školské pomôcky a pomáha im prekonávať najťažšie obdobie. Touto cestou Vás prosíme o spoluprácu.  Ďakujeme, že Ste ochotní pomáhať.

Ako na to?

1. Do 31. 01. 2023 je potrebné vyzbierať dobrovoľný príspevok za triedu.
              2. Triedny učiteľ alebo zástupca triedy ho odovzdá p. Magnovej do kabinetu SJL najneskôr do 01. 02. 2023.
              3. Zakúpime Darčeky pre život (viď obrázky).
              4. Splníme jednu z podmienok projektu Škola priateľská deťom.

Všetky deti majú právo na detstvo i vzdelanie.

• Dňa 19.1.2023 sa uskutočnilo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku.

Žiačky Alexandra Rompfová z 3B a Laura Djumič z 1B sa umiestnili na 3.mieste.

Výhercom blahoželáme!

Mgr. Silvia Zobková

• Olympiáda v nemeckom jazyku

• Dňa 18.1.2023 sa uskutočnilo okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku.

Žiak Timotej Kusalík z 1B sa umiestnil na 3. mieste.

Úspešnému riešiteľovi olympiády blahoželáme!

PK CJ

• Divadelné predstavenie Don Quijote de la mAncha v L+S

• Dňa 19. 12. 2022 sa triedy 2. A, 3. B, 3. A, 3. D, 3. E, 4. E ,4. D a 5. D zúčastnili projektu s názvom Klaunika v Brne a Bratislave (10 rokov spolupráce oboch miest). Nad projektom prevzala záštitu primátorka mesta Brna. Do tohto projektu bolo zaradené aj divadelné predstavenie Don Quijote de la mAncha  - legendárna inscenácia Divadla Klauniky v réžii B. Polívku, ktorá už existuje 34 rokov a má za sebou 5000 repríz.

Prestavenie bolo veľmi komunikatívne, vtipné a vychádzalo z Komenského „školy hrou“. Nielen študenti Gymnázia Alberta Einsteina si odniesli z predstavenia v Divadle L+S nezabudnuteľné zážitky ale aj učitelia.

Herci dokázali originálnym spôsobom priblížiť študentom tému Cervantesovho Dona Quijota i myšlienky J. A. Komenského.