• 2 % z dane

• Vážení rodičia a priatelia školy !

Pri Gymnázium Alberta Einsteina pracuje občianske združenie Einsteinium, ktoré je založené na podporu školy.  Občianske združenie je zaregistrované na Ministerstve vnútra ako nezisková organizácia, pracujúca na základe svojich stanov.  Jej hlavným cieľom je podpora zvyšovania úrovne vzdelávacieho procesu, podpora kultúrnych, spoločenských a športových akcií v škole, materiálno-technická podpora škole, úhrada rôznych školení a seminárov pre členov združenia a žiakov školy, uspokojovanie potrieb členov združenia, podpora mimoškolských aktivít, pomoc pri zviditeľňovaní a spropagovaní našej školy a iné.

Členom občianskeho združenia sa môže stať  každý žiak, rodič alebo priateľ školy. Členom sa stáva na základe prihlášky.  Občianske združenie je nezisková organizácia, ktorá je financovaná hlavne z dobrovoľných príspevkov a darov fyzických a právnických osôb a z podielu 2% zaplatenej dane fyzických a právnických osôb. Takto získané prostriedky pomáhajú škole a žiakom školy už niekoľko rokov.  Činnosť občianskeho združenia je bohatá. V minulých rokoch boli z jeho prostriedkov financované nákupy učebných pomôcok, počítačov, kníh a odbornej literatúry do školskej knižnice, školského nábytku, uhradené vzdelávacie programy pre žiakov školy, výdavky spojené s družobnými návštevami v škole a iné.

Občianske združenie prijme akúkoľvek pomoc, či už materiálnu, finančnú vo forme daru alebo poradenskú zo strany rodičov našich žiakov.  Práve teraz je aktuálne poukázanie 2% zo zaplatenej dane prostredníctvom vyhlásenia o poukázaní /priložené tlačivo alebo časť tlačiva na podanie daňového priznania pre podnikateľov/. Za akúkoľvek pomoc ďakujeme.

Vyhlasenie2023.pdf

Potvrdenie_2023.pdf

Všetky potrebné informácie nájdete na www.rozhodni.sk.