• Pre budúcich prvákov

• V našej škole sa pravidelne na jeseň uskutočňuje Deň otvorených dverí, počas ktorého sa záujemcovia o štúdium na našej škole môžu dozvedieť veľa o našich aktivitách.

Budova gymnázia je umiestnená v upravenom areáli na okraji Petržalky (oproti Inchebe),  čo umožňuje jednoduchú dopravu do školy nielen žiakom z Petržalky, ale aj z ostatných mestských častí Bratislavy.

Gymnázium nemá špeciálne zameranie, je všeobecnovzdelávacou školou. Vyučujeme tieto jazyky: anglický, nemecký, francúzsky, španielsky a ruský na úrovni začiatočníkov i pokročilých. Každý študent sa povinne učí dva jazyky. V bilingválnej triede ruský a anglický jazyk.

O výsledkoch našej práce svedčí umiestnenie našich absolventov na jednotlivých vysokých školách v minulých školských rokoch.

Škola má špeciálne učebne informatiky s internetom, zariadené chemické a fyzikálne laboratórium. Okrem telocvične môžu žiaci využívať posilovňu a “pinpongáreň”. Atletické dráhy, tenisové kurty, futbalové, basketbalové a volejbalové ihrisko sa nachádzajú vo veľmi peknom prostredí. Pre žiakov realizujeme krúžky a množstvo mimoškolských aktivít (exkurzie, lyžiarske zájazdy, súťaže…).  V budove školy je školská jedáleň, bufet a kopírky.

Priestorové a materiálno – technické podmienky školy

Gymnázium má dobré podmienky pre výučbu. Pre každú triedu je zabezpečená kmeňová učebňa. Okrem toho sú v gymnáziu   k dispozícii učebne na bifurkáciu tried na delených hodinách. V škole sa    nachádzajú dve učebne    informatiky, chemické laboratórium, telocvičňa s posilňovňou a miestnosťou na aerobik, špecializované učebne etickej výchovy, učebne jazykov – anglického a ruského, učebňa slovenského jazyka, knižnica. Podľa najnovších požiadaviek je vybudovaná odborná učebňa prírodovedných predmetov z prostriedkov ESF, Taiwanská počítačová miestnosť. Pri výučbe sú možností Planéty vedomostí, internetu, prezentácií, na laboratórnych meraniach sa používal merací program COACH. Pri demonštrácii pokusov boli využívané videá, aplety,  materiály publikované na www.zborovňa.sk, naucteviac.sk, www.aquawis.eu/agua a pod. Zrekonštruované sú učebne informatiky, umiestnené sú v nich nové počítače.

Výborne je vybavený kabinet ruského jazyka pomôckami a literatúrou priamo z Ruskej federácie.V predchádzajúcich rokoch bola prebudovaná školská knižnica z prostriedkov schváleného projektu Elektronizácia a informatizácia školských knižníc.

V priebehu minulých  školských rokov bol revitalizovaný školský areál,  nachádza sa v ňom množstvo športovísk – volejbalové, basketbalové, futbalové, tenisové ihrisko, telocvičňa v prírode. Využíva ich aj miestna komunita.

Študenti sa môžu stravovať v školskej jedálni. K dispozícii majú bufet, kopírku.  Rodičom, žiakom, verejnosti je k dispozícii internetová stránka (www.einsteinova.sk). Prostredníctvom elektronickej žiackej knižky sú rodičia informovaní o prospechu svojich detí. Fotografie z aktivít sú zverejňované vo fotoalbume, najdôležitejšie informácie, vrátane rozvrhu, suplovania, krúžkov a pod. sú zverejňované na stránke einsteinova.edupage.org. Žiaci majú školské preukazy.  Škola má svoju kroniku.

Ďalšie stránky: