• Profil školy

• Gymnázium Alberta Einsteina v Bratislave je najstaršie gymnázium v Petržalke. V súčasnosti školu navštevuje okolo 460 žiakov. Každý rok otvárame štvorročné štúdium a päťročné bilingválne štúdium slovensko-ruská sekcia.

Naši absolventi stále patria k tým, ktorí sú dobre pripravení na štúdium na vysokých školách a v silnej konkurencii dokážu výborne obstáť. Úspešnosť prijatia na vysoké školy je viac ako 90 %.

Naši žiaci sa učia 2 cudzie jazyky. V päťročnom štúdiu je to ruský a anglický jazyk. Žiaci štvorročného štúdia sa učia ako prvý cudzí jazyk anglický a druhý si môžu vybrať z ponuky jazykov: nemecký, španielsky, francúzsky a ruský jazyk. V rámci školského vzdelávacieho programu sa žiaci bilingválnej sekcie zúčastňujú vzdelávacích pobytov v Moskve, Petrohrade, vo Voroneži a na Kryme. Organizujeme okresné a krajské kolá olympiády z ruského a zo slovenského jazyka, v ktorých sa naši žiaci umiestňujú na popredných miestach aj v celoštátnom a medzinárodnom meradle.

Bohatá je záujmová činnosť žiakov v rôznych športových, prírodovedných, jazykových či kultúrno-spoločenských krúžkoch .

Naša škola realizuje množstvo projektov ako napr. Zelená škola, Enviroprojekt, Zvyšovanie kvality vzdelávania na GAE, IT akadémia 21. storočia, Škola škole, Otvorená škola športu, Erasmus  a iné.

Žiaci bilingválnej sekcie v poslednom ročníku vykonávajú certifikáciu z ruského jazyka na úrovni C1. Spolupracujeme s mnohými slovenskými a zahraničnými inštitúciami, univerzitami a VŠ. Ako napr. Pedagogická a Filozofická fakulta UK, FMFI UK, FCHPT STU, CVTI SR, MEPHI a VŠE Moskva, Inštitút A. S. Puškina v Moskve a iné.

Žiaci majú možnosť stravovať sa v školskej jedálni, v škole je aj bufet.  Sme školou moderného typu, ktorej hlavnou prioritou je rozvíjať tvorivé myslenie našich žiakov, a tým ich pripravovať na riešenie rôznych životných situácií a úspešné zvládnutie vysokoškolského štúdia.